Yazılar

%100 PAMUK KUMAŞA DİJİTAL ORGANİK BASKI

%100PAMUK KUMAŞA ‘SIFIR SU ‘ TÜKETİMİ İLE “SUSUZ VE ÇEVRECİ” DİJİTAL BASKI

ART TRANSFER DİJİTAL BASKI HİZMETLERİ devrim niteliğinde bir inovasyon geliştirdi.

Firmamız 2018 de başladığı AR-GE Çalışmalarını tamamladı.
Tamamlanan teknoloji sayesinde baskı öncesi ve sonrası yapılan işlemlerin önüne geçerek, su israfını ortadan kaldırdı ve üretimi hızlandıran bu teknolojiyi ile %100 pamuklu kumaşa Ekolojik boyalar kullanılarak Ön işlemsiz ve susuz pigment dijital baskı gerçekleştirdi

Tekstil sektöründe 1 kg pamuklu kumaş üzerine direkt baskı yapmak isteyen üreticiler üretim sürecinin başından sonuna kadar yaklaşık 150 lt su tüketiyor.

Bu denli yüksek su sarfiyatı gelecek için endişe verici. Diğer taraftan tekstil atık suları yüksek oranda organik ve inorganik kirleticiler içeriyor. Bu da hem insan hem de çevre sağlığını tehdit ediyor.

Ön işlemsiz ve susuz Dijital baskı,su tüketimini düşürmekle birlikte, harcanan enerji ve kimyasal maliyeti de %80 oranında azaltmaktadır. Ön işlem sırasında uygulanan kimyasalların kullanılmıyor olması doğaya verilen zararı sıfıra düşürüyor.
Firmamız tarafından susuz ve çevreci bir üretimle %100 Pamuklu kumaşlara Organik boyalar kullanarak dijital baskı uyguladığımız kumaşlarmızla özel tasarımlı Bebe, Çocuk ve Yetişkin ev tekstil ürünleri üretmekteyiz.

%100 Pamaklu kumaşa